Loud - Juridisch Advies & Mediation
Wij helpen jou bij een vaststellingsovereenkomst en ziekte. Laat onze juristen je helpen om weer rust en zekerheid te creëren.
Een vaststellingsovereenkomst tijdens ziekte ontvangen is vaak moeilijk. Je bent al ziek en krijgt dan het voorstel om te stoppen. Dit kan voor sommige werknemers een oplossing zijn, maar voor velen zorgt het juist voor extra onzekerheid en stress. Ook zijn er serieuze risico’s die spelen bij ontslag bij ziekte.
Misschien zit je al maanden in een complex re-integratietraject. Of misschien is de situatie op het werk al lange tijd gespannen. Het moment waarop je deze overeenkomst krijgt, voelt vaak als extra druk.
Onze juristen leggen je uit welke mogelijkheden er zijn, waardoor jij kan beslissen wat voor jou het beste is. Ook helpen we je opboksen tegen je werkgever. Biedt een vaststellingsovereenkomst in jouw re-integratie proces wel de oplossing? Dan zorgen wij dat de vaststellingsovereenkomst juridisch in orde is.
Als je een vaststellingsovereenkomst tijdens ziekte ondertekent, verlies je mogelijk je recht op loondoorbetaling door je werkgever. Daarnaast kan het UWV beslissen dat je geen recht hebt op een Ziektewetuitkering of WW-uitkering. Dat terwijl je juist in deze periode bescherming nodig hebt. Bovendien geldt er bij ziekte een opzegverbod van 104 weken waarbij je dus gewoon recht hebt op salaris van jouw werkgever.
Vaak denken mensen dat zij geen andere keus hebben. Dat is niet waar. Juist als zieke werknemer heeft onze wetgever veel bescherming geboden.
Een vaststellingsovereenkomst tijdens ziekte is niet per definitie slecht. In sommige gevallen biedt het een uitweg uit een vastgelopen re-integratie of een verstoorde arbeidsrelatie. Dit is alleen als de voorwaarden goed zijn vastgelegd en jouw belangen voorop staan.
Daarom is juridisch advies onmisbaar. Elke situatie is anders en jouw gezondheid en toekomst verdienen bescherming.
Twijfel je over het ondertekenen van een vaststellingsovereenkomst tijdens ziekte? Laat je adviseren door onze juristen. Zo weet je zeker dat je geen rechten misloopt — en dat je kiest wat écht het beste voor jou is.
Mevr. Al Chamary
“Ik ben erg goed geholpen door deze juristen. Super netjes met omgang en ontzettend vriendelijk. Er werd me duidelijk verteld wat het plan van aanpak was. Het voelde erg vertrouwd. Er wordt voor je nagedacht over oplossingen en ideeën. De jurist begreep me erg goed en ze was erg zorgvuldig met handelen. Ik kan niet meer zeggen dan dat ze top werk heeft geleverd. We hebben bereikt wat we hadden willen bereiken. Wat een fijne jurist!”
Meer referenties lezen?